środa, 29 maja 2013

Keramzyt

 – podłoże do uprawy roślin w pojemnikach na balkonie i w ogrodzie

          Keramzyt to lekkie kruszywo wypalane z gliny, które znakomicie nadaje się do uprawy roślin w pojemnikach: donicach czy skrzynkach balkonowych.

          Keramzyt to podłoże do uprawy roslin w pojemnikach, ale można także keramzyt wykorzystywać w ogrodzie.

Keramzyt w uprawie doniczkowej ziół
          W wiosennych pracach w ogrodzie i przy upiększaniu balkonów pomocne mogą być granulki keramzytu – można ich używać zarówno w otwartej przestrzeni, jak i w uprawie doniczkowej. Keramzyt doskonale nadaje się dla wszelkich kwitnących roślin doniczkowych oraz ogrodowych kwiatów, warzyw i krzewów. Keramzyt jest lekki i wytrzymały, dzięki czemu sprawdza się nawet w skrajnych warunkach atmosferycznych. Gwarantuje roślinom komfortowe warunki wzrostu: spulchnia ziemię, zapewnia dopływ tlenu, utrzymuje stałą temperaturę i wilgotność podłoża, chroniąc je przed przegrzaniem, przemarzaniem, wysuszeniem i nadmiarem wilgoci.

Keramzyt: podłoże ekologiczne, ekonomiczne i estetyczne

Keramzyt jest idealnym rozwiązaniem dla miłośników ekologii. Materiał jest pozyskiwany z naturalnych składników – wysokoilastych glin pęczniejących. Ponadto, może być używany wielokrotnie. Jego atrakcyjny wygląd sprawia, że bardzo dobrze prezentuje się zarówno w szklanych naczyniach, jak i w ogrodzie, wśród zieleni.

Keramzyt gromadzi wodę, jest odporny na zniszczenie, zapobiega zachwaszczeniu

Granulki keramzytu, wysypane na dno donicy, regulują ilość wilgoci w podłożu. Po nawodnieniu keramzyt zatrzymuje wodę i stopniowo ją oddaje w miarę wysychania podłoża. Produkt doskonale zastępuje korę wykorzystywaną do ściółkowania. Zapobiega rozrastaniu chwastów, ale w przeciwieństwie do kory, nie niszczą go gryzonie, owady, grzyby i pleśnie.

Keramzyt nie tylko balkon i taras

Keramzyt można stosować nie tylko w domowych i balkonowych uprawach doniczkowych, ale także do wypełniania przestrzeni w ogrodzie, przy budowie ogródków skalnych i gruntowych. Może być również wykorzystywany do kształtowania terenu, np. tworzenia nasypów czy podniesienia poziomu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz